Vijenderis Singhas yra profesionalus Indijos boksininkas ir taip pat pirmasis Indijos boksininkas, laimėjęs olimpines žaidynes
Sportininkai

Vijenderis Singhas yra profesionalus Indijos boksininkas. Jis yra pirmasis Indijos boksininkas, kada nors laimėjęs medalį olimpinėse žaidynėse. Singhas gimė neturtingoje šeimoje kaime, Haryana valstijoje, Indijoje, tačiau neilgai trukus jis tapo bokso entuziastu ir, sekdamas vyresniojo brolio pavyzdžiu, pradėjo rimtai žiūrėti į boksą. Singhas yra dabar garsaus Bhiwani bokso klubo, įsikūrusio Bhiwani mieste, produktas ir yra vienas žymiausių klubo narių. Jis pateko į dienos šviesą po to, kai atliko pagirtinai jaunesnįjį lygį, o jo vyresniojo karjera prasidėjo gana anksti, kai jis laimėjo aukso medalį Afrikos Azijos žaidynėse. Vėliau Singhas laimėjo medalius Tautų Sandraugos žaidynėse, vykstančiose Melburne, ir paskui jį pasiekė geriausią savo karjeros laimėjimą, kai Pekino olimpinėse žaidynėse iškovojo bronzos medalį vidutinio svorio kategorijoje. 2015 m. Birželio mėn. Vijenderis Singhas tapo profesionalu ir taip baigė savo mėgėjo karjerą, nes pasirašė daugiametį susitarimą su „Queensberry Promotions“.

Viršuje

Karjera

2003 m. Buvo lūžio taškas, susijęs su jo karjera, nes Singhas tapo visos Indijos jaunimo bokso čempionu, o vėliau tais metais jis išryškėjo po to, kai laimėjo aukso medalį Afrikos Azijos žaidynėse, kurios vyko Hyderabad, Indija. Kitais metais jis Atėnų olimpinėse žaidynėse atstovavo Indijai suvirinimo svorio kategorijoje, tačiau buvo pašalintas iš pirmųjų turų.

2006 m. Sandraugos žaidynėse, vykstančiose Melburne, Australijoje, Singhas pasiekė savo kategorijos finalą, tačiau negalėjo laimėti žaidimo ir baigėsi bronzos medalio laimėjimu. Tais pačiais metais jis taip pat laimėjo bronzos medalį Dohos Azijos žaidynėse, tačiau per tą turnyrą dalyvavo vidutinio svorio kategorijoje.

Singhas išvyko į Vokietiją treniruotis 2008 m. Pekino olimpinėms žaidynėms ir iki didžiojo renginio gerai sekėsi Prezidento taurės bokso turnyre. Pekino olimpinėse žaidynėse Singhas dalyvavo vidutinio svorio kategorijoje ir pasidalijo bronzos medaliu. Procese jis tapo pirmuoju boksininku iš Indijos, iškovojusiu olimpinį medalį. Praėjus metams po olimpinės pergalės Singhas iškovojo dar vieną bronzos medalį pasaulio mėgėjų bokso čempionate ir vėliau tais metais tapo Tarptautinės bokso asociacijos vidutinio svorio kategorijos numeris vienas.

Vijenderis Singhas laimėjo aukso medalį Sandraugos bokso čempionate, vykusiame 2010 m. Naujajame Delyje. Tais pačiais metais Naujajame Delyje vykusiose Tautų Sandraugos žaidynėse Singhas pralaimėjo pusfinalį dėl prieštaringai vertinamų aplinkybių, kai jam buvo uždėta 4 taškai už pražangas, kad būtų prarasta 3-4. Jis galiausiai iškovojo bronzos medalį. Vis dėlto Azijos žaidynėse ginčų nebuvo, nes jis iškovojo aukso medalį vidutinio svorio kategorijoje.

2012 m. Londono olimpinėse žaidynėse Vijenderis Singhas pasiekė ketvirtfinalį, bet negalėjo laimėti jokių medalių. Po dvejų metų Singhas laimėjo sidabro medalį Sandraugos žaidynėse, kurios vyko Glazge, Škotijoje. Tais pačiais metais jis pasirodė hindi filme pavadinimu „Fugly“, tačiau jis nebuvo sėkmingas.

Singhas tapo pirmuoju Indijos boksininku, kuris tapo profesionalu 2015 m. Birželio mėn., O spalio 10 d. Jis kovojo savo pirmąją profesionalų kovą su britu Sonny Whitingu, kurį jis išmušė. Tais pačiais metais Singhas kovojo dar su dviem profesionaliomis kovomis, siekdamas šimto procentų rekordo.

Apdovanojimai ir laimėjimai

Singhas buvo apdovanotas Rajiv Gandhi Khel Ratna apdovanojimu 2009 m. Tai yra aukščiausia Indijos sąjungos suteikta sporto garbė.

2010 m. Singhas buvo apdovanotas „Padma Shri“.

Jis yra pirmasis Indijos boksininkas, laimėjęs medalį olimpinėse žaidynėse.

Jis yra pirmasis Indijos boksininkas, virtęs profesionalu. Profesionalas yra asmuo, kuris individualiai dalyvauja privačiose bokso varžybose.